KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14088557
nr 1408 8557
Shoichi Hasegawa
(f. 1929), Japan
Färgetsning, Signerad, numrerad 18/110, "Le Parc". Motivet: 49x58, yttermått inklusive ram: 75x86 cm
Shoichi Hasegawa, föddes 1929 i Yaiz i Japan, japansk grafiker och målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:50:02
16/7 14:41:18
700 kr
19/7 18:31:54
Shoichi Hasegawa
Läs mer om Shoichi Hasegawa